
Która z nas nie marzy o perfekcyjnie oczyszczonych i domkniętych porach? Nacomi Next Level to produkty, które zdecydowanie weszły na rynek przebojem. W serii trzech dostępnych na chwile obecną maseczek, znajduje się taka, która ma pomóc, właśnie na te problemy. Czy faktycznie pomogła?


DANE TECHNICZNE
Opakowanie: Plastikowe, grube, ale dość miękkie i w miarę elastyczne tubki
Pojemność: 50 ml
Cena: 20-27 pln, często dostępne w promocji w różnych sklepach internetowych, jak widać cena dość znacząco różni się w zależności od sklepu, dlatego warto przed zakupem poszukać w google i porównać
PAO (czas w jaki trzeba zużyć produkt po otwarciu):
Marka cruelty-free – (MARKA NACOMI ZWERYFIKOWANA NA LIŚCIE – LISTA)
Polska marka







KONSYSTENCJA, ZAPACH, UŻYTKOWANIE
Konsystencja i aplikacja: Bardzo gęsta, bardzo zbita, wręcz pasta, ale ma w sobie tę kremową bazę, które sprawia, że łatwo się ją nakłada na twarz. Łatwo się też zmywa. Mały problem jest jedynie, gdy produkt się kończy i chcemy wycisnąć resztki z tubki, bo musimy ją mocno ścisnąć i wygiąć. Najlepiej wtedy ją przeciąć.
Zapach: Bezzapachowa
Kolor: Stalowo szary




SKŁAD I ANALIZA SKŁADU
Aqua,
Cetearyl Alcohol – alkohol cetylostearylowy,
Bentonite – bentonit,
Glycerin – gliceryna,
Niacinamide – niacynamid, witamina B3,
Salicylic Acid – kwas salicylowy (grupa BHA),
Coco-Caprylate/Caprate,
Propylheptyl Caprylate,
Vitis Vinifera Seed Oil – olej z pestek winogron,
Hydrogenated Farnesene,
Carbon Black – barwnik CI 77266 (nie węgiel aktywny),
Potassium Cetyl Phosphate – sól potasowa fosforanu cetylu,
Hydrolyzed Glycosaminoglycans – hydrolizowane glikozaminoglikany,
Sodium Hyaluronate – hialuronian sodu (sól sodowa kwasu hialuronowego),
Hyaluronic Acid – kwas hialuronowy,
Hydrolyzed Hyaluronic Acid – hydrolizowany kwas hialuronowy ULMW,
Sodium Hyaluronate Crosspolymer,
Glycine Soja Oil – olej sojowy,
Tocopherol – octan tokoferylu, witamina E,
Polydextrose – polidekstroza,
Amylopectin – amylopektyna,
Propanediol – glikol roślinny,
Dehydroacetic Acid – kwas dehydrooctowy,
Dextrin – dekstryna,
Benzyl Glycol – glikol benzylowy,
Ethylhexylglycerin – etyloheksylogliceryna,
Raspberry Ketone – keton malinowy,
Benzyl Alcohol – alkohol benzylowy
Alkohol cetylostearylowy używany jest jako stabilizator emulsji, a także jako składnik konsystencjotwórczy, nadaje kremom i lotionom twardość i konsystencję. Używany w stężeniu 1 – 2% gotowego produktu.
Bentonit czyli czarna glinka, matuje skórę i pochłania wilgoć, pot i sebum, dlatego ma zastosowanie w produktach oczyszczających, ściągających pory skóry, w maseczkach, szamponach do tłustej skóry głowy, preparatach przeciw poceniu, pudrach do makijażu. W peelingach delikatnie złuszcza naskórek. Wygładza i mineralizuje skórę, odtruwa, ma działanie antyseptyczne, przyspiesza gojenie wyprysków. Jest także zagęstnikiem i nadaje kosmetykom puszystą konsystencję, zwiększa ich objętość, zmniejsza i reguluje lepkość oraz zmętnia klarowne konsystencje, aby obniżyć przepuszczalność światła i zabezpieczyć wrażliwe składniki produktu przed utlenieniem.
Gliceryna to humektant, nawilża i jest promotorem przenikania innych substancji w głąb naskórka. Wspomaga też działanie konserwujące kosmetyk.
Niacynamid, witamina B3 działa regulująco na aktywność gruczołów łojowych i wygładzająco na powierzchnię skóry, zmniejsza jej szorstkość, wyrównuje nierówności, przywraca elastyczność. Antyoksydant. Działa rozjaśniająco na skórę.
Kwas salicylowy złuszcza zrogowaciały naskórek, zmniejsza liczbę przebarwień trądzikowych, oczyszcza pory.
Coco-Caprylate/Caprate to tzw. emolient tłusty, który poprawia konsystencję i wspomaga aplikację produktu.
Propylheptyl Caprylate jest substancją aktywną, przeciwzmarszczkową. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Jest emolientem o podobnych właściwościach co silikony.
Olej z pestek winogron nawilża, natłuszcza i jest antyoksydantem, działa przeciwzmarszczkowo.
Hydrogenated Farnesene to emolient, kondycjonuje skórę, lekki skwalan z trzciny cukrowej, o nie mocno tłustej i jedwabistej konsystencji.
Carbon Black – barwnik CI 77266, o intensywnym, głębokim odcieniu czerni, można go otrzymać w wyniku ciężkiego spalania produktów pochodzących z ropy naftowej. Jest to pochodna węgla, która ma wysoki stosunek powierzchni do objętości, jednak nie tak wysoki, jak czysty węgiel aktywny. Stosowany jedynie w celu zabarwienia kosmetyku (np. w eyelinerach, tuszach).
Sól potasowa fosforanu cetylu to detergent, emulgator i stabilizator emulsji.
Hydrolizowane glikozaminoglikany czyli tzw. GAG, naturalnie występują w naszym organizmie, gromadząc wodę, należą do związków polisacharydowych. Najważniejszym przedstawicielem glikozaminoglikanów jest kwas hialuronowy. Zapewniają odpowiednie warunki do syntezy podstawowych białek: kolagenu i elastyny dzięki związaniu dużej ilości cząsteczek wody w skórze. Działają pośrednio przeciwzmarszczkowo, uelastyczniają, ujędrniają, napinają skórę.
Hialuronian sodu jest pochodną kwasu hialuronowego, która ze względu na swoją budowę chemiczną lepiej rozpuszcza się w wodzie. Posiada też mniejszą cząsteczkę, dlatego ma większą szansę na efektywną poprawę kondycji skóry.
Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje.
Hydrolizowany kwas hialuronowy – ULMW, kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy o masie cząsteczkowej 3000 – 10000 Da. Substancja, dzięki małym rozmiarom, wnika do głębszych warstw skóry, gdzie trwale wiąże wilgoć i pozostaje nawet po zmyciu skóry, wygładza i zmniejsza szorstkość skóry, ułatwia aplikację makijażu. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, zmniejsza głębokość zmarszczek i poprawia elastyczność skóry po 4-8 tygodniach zastosowania. Chroni naturalny kwas hialuronowy, obecny w skórze przed rozkładem oraz stymuluje jego produkcję, dzięki czemu poprawia stan macierzy wewnątrzkomórkowej. Wzmacnia barierę ochronną skóry, stymulując produkcję ceramidów. Działa gojąco i regenerująco. Zwiększa odporność skóry na działanie wolnych rodników, pełni funkcję antyoksydanta i stymuluje działanie katalazy – naturalnego enzymu obecnego w skórze, który bierze udział w zwalczaniu wolnych rodników. Zwiększa przyswajanie i penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Wcierany w skórę głowy, stymuluje włosy do wzrostu.
Sodium Hyaluronate Crosspolymer to pochodna hialuronianiu sodu, Substancja silnie higroskopijna, dobrze rozpuszczalna w wodzie, która ma zdolność do trwałego wiązania i zatrzymywania wody z otoczenia, dzięki czemu pełni ona rolę naturalnego rezerwuaru wody w skórze. Zwiększa zawartość wody w warstwie rogowej naskórka, wiążąc wodę w skórze przeciwdziałają jej utracie, dzięki temu skóra staje się nawilżona, napięta i bardziej elastyczna.
Olej sojowy to emolient tzw. tłusty, tworzy na powierzchni ochronny, odżywczy film, wygładza, zmiękcza i natłuszcza, jest bogaty w witaminę E, jest antyoksydantem, uelastycznia i przyspiesza regenerację skóry.
Witamina E to silny antyoksydant, ma silną zdolność przenikania w głąb naskórka, w kosmetyku chroni też przed utlenianiem się olejów.
Polidekstroza jest pochodzenia naturalnego, to filmotwórczy humektant (nawilża), chroni, kondycjonuje, działa wygładzająco, przeciwzmarszczkowo, zagęszcza i nadaje puszystą konsystencję.
Amylopektyna to substancja roślinna, humektant, lepiszcze dla substancji trudno rozpuszczalnych w roztworach wodnych, zapobiega wysychaniu kosmetyków. Jest także substancją smakową, ma słodki smak i może być wykorzystywana w produkcji szminek, pomadek pielęgnacyjnych i błyszczyków do ust.
Propanediol to alternatywa dla kontrowersyjnego glikolu propylenowego (który jest tańszy, ale pozyskiwany z ropy naftowej), propanediol natomiast jest to glikol roślinny, który nie szkodzi skórze, a wręcz ją chroni i nawilża.
Kwas dehydrooctowy to łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami.
Dekstryna to absorbent – pochłania wilgoć, pot i sebum, co jest korzystne w przypadku skóry tłustej (pomaga zmatowić skórę), środek wypełniający, który wiąże składniki, zapobiega zbryleniu, lepiszcze, ułatwia aplikację produktu.
Glikol benzylowy należy do grupy alkoholi, to konserwant, składnik zapachowy oraz lepiszcze i rozpuszczalnik dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku
Etyloheksylogliceryna to konserwant wzmacniający działanie innych konserwantów w kosmetyku. Jest również humektantem, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów.
Keton malinowy to substancja aktywna, przeciwutleniacz.
Alkohol benzylowy to konserwant.

Carbon Black to NIE JEST węgiel aktywny, o czym Wy już doskonale wiecie, chociażby po przeczytaniu postu, który ukazał się jakiś czas temu na tym blogu, w którym obalam mity i przedstawiam fakty o węglu aktywnym – znajdziecie tam informacje nie tylko jak odróżnić węgiel aktywny od barwników, lecz dużo więcej ciekawostek, które warto znać. Barwnik CI 77266 to… barwnik – barwi, ale nie ma działania oczyszczającego dla skóry. Sprawdziłam i producent NIGDZIE NA OPAKOWANIU NIE UMIEŚCIŁ INFORMACJI O TYM, ŻE JEST ONA Z WĘGLEM AKTYWNYM, a z jakiś względów DOPOWIADAJĄ TO SOBIE RÓŻNE SKLEPY INTENETOWE. Dlatego nie ustaję w robieniu analiz składu w każdej recenzji, bo co oczywiste, zawsze dobrze wiedzieć, co się używa na swoją skórę i dobrze też nie wierzyć „na ślepo”. Producent na opakowaniu podkreśla dwa składniki i są to kwas salicylowy 2% oraz BLACK CLAY czyli czarna glinka w INCI pod nazwą Bentonite.
Dlatego znów podkreślę i mam nadzieję, zachęcę Was – warto wiedzieć wszystko o Węglu Aktywnym, jeśli jeszcze nie czytaliście 🙂
DZIAŁANIE
Produkt ma bardzo gęstą konsystencję, ale jednocześnie na tyle kremową, że rozprowadza się, nosi i zmywa bardzo łatwo. Zastyga z wierzchu, ale pod spodem, warstwa na skórze pozostaje kremowa, przez co nie ma się wrażenia skorupy na twarzy. Jest to bardzo dobry pod wieloma względami produkt, który przede wszystkim skutecznie oczyszcza i wpływa na regulacje sebum, a także zapobiega powstawaniu wyprysków. Dodatkowo pomaga goić się już powstałym. Po zmyciu natychmiastowo czuję zawsze odświeżenie skóry, struktura jest bardziej wyrównana, gładsza, przez co przyjemna i miękka w dotyku. Produkt nie przesusza, delikatnie ujędrnia. Skóra nie przetłuszcza się tak szybko przez kilka kolejnych dni, zwłaszcza przy regularnym stosowaniu, przynajmniej raz do dwóch w tygodniu. „Zwyczajnie” zanieczyszczone pory są oczyszczone naprawdę satysfakcjonująco. Minus? Nie robi tego, na co wskazuje nazwa, bo moje „blackheads” czyli zaskórniki na nosie pozostały nieruszone po jej użyciu i z tego względu wahałam się, czy mogę ją dodać do hitów. Byłaby wtedy absolutnym ideałem. Jednak spodobała mi się na tyle, że kupiłam kolejne opakowania i wciąż jej używam, mam ją ze sobą nawet obecnie podczas podróży, bo jest moim zaufanym produktem, więc mimo to, dodaję do hitów, choć z tym zastrzeżeniem, że to działanie oczyszczające i regulujące sebum, rekompensuje, że mi brak pomocy z zaskórnikami.
Zawsze kiedy robię twarzing, rozpoczynam go dwuetapowym oczyszczeniem skóry. Wspominam o tym, bo jest to świetny sposób na wstępne rozpuszczenie sebum w porach i przewyższa pod tym i też wieloma innymi względami, samo użycie pianki czy żelu. Efekt jest jeszcze lepszy, gdy po dwuetapowym oczyszczaniu, jeszcze przed nałożeniem maseczki, użyję peelingu oczyszczającego pory, więc zawsze używam tych produktów i jest to mój stały rytuał. Dzięki złuszczeniu skóry peelingiem, każda maska zadziała dużo lepiej, więc to naprawdę moje must do. Jeśli nie stosujecie przed maseczkami, czy to w kremie, w płachcie, jakimikolwiek, peeligu, to musicie to zmienić. Przypominam, sięgamy po niego raz, do max dwa razy w tygodniu (jeśli nasza skóra mocniej się łuszczy, czy jest bardziej odporna), aby nie złuszczyć skóry nadmiernie, bo to fakt, że może do tego dojść. A teraz przejdźmy już do samej maseczki.
PLUSY
- skład
- działanie: oczyszcza, reguluje pracę sebum, zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości i gojeniu się powstałych, odświeża, nie wysusza, wygładza strukturę skóry, nawilża, ujędrnia
- brak zapachu
- konsystencja – zastanawiałam się gdzie ją umieścić, czy w plusach, czy jako neutralną cechę, ale produkt nosi i zmywa się dobrze, minusem jest to, że mogłaby być trochę większa pojemność tych maseczek
MINUSY
- nie działa na zaskórniki
- pojemność
- wydajność, co wiąże się z pojemnością i po części z konsystencją