Nacomi Next Level, Moisturizing Mask, Aqua Infusion, Maska nawilżająca

Szukasz dobrej maseczki nawilżającej? To przeczytaj o tej, bo jest warta Twojej uwagi.

DANE TECHNICZNE

Opakowanie: Plastikowe, grube, ale dość miękkie i w miarę elastyczne tubki
Pojemność: 50 ml
Cena: 30-35 pln, często dostępne w promocji w różnych sklepach internetowych, jak widać cena dość znacząco różni się w zależności od sklepu, dlatego warto przed zakupem poszukać w google i porównać
Marka cruelty-free – (MARKA NACOMI ZWERYFIKOWANA NA LIŚCIE – LISTA)
Polska marka

KONSYSTENCJA, ZAPACH, UŻYTKOWANIE

Konsystencja i aplikacja: Średnio gęsta, kremowa.
Zapach: Bezzapachowa
Kolor: Biały

Aqua,
Cetearyl Alcohol – alkohol cetylostearylowy,
Glycerin – gliceryna,
Coco-Caprylate/Caprate,
Niacinamide – niacynamid, witamina B3,
Prunus Amygdalus Dulcis Oil – olej ze słodkich migdałów,
Hydrogenated Farnesene,
Hydrolyzed Yeast Extract – hydrolizowane białka drożdży,
Propylheptyl Caprylate,
Polyglyceryl-3 Pca – ester kwasu stearynowego i trójpoliglicerolu,
Wheat Amino Acids– aminokwasy pszenne,
Hydrolyzed glycosaminoglycans – hydrolizowane glikozaminoglikany,
Sodium Hyaluronate – hialuronian sodu (sól sodowa kwasu hialuronowego),
Hydrolyzed Hyaluronic Acid – hydrolizowany kwas hialuronowy ULMW,
Sodium Hyaluronate Crosspolymer,
Hyaluronic Acid – kwas hialuronowy,
Glycine Soja Oil – olej sojowy,
Panthenol – pantenol,
Polyglucuronic Acid – kwas poliglukuronowy,
Lecithin – lecytyna,
Tocopherol – octan tokoferylu, witamina E,
Cetyl Hydroxyethylcellulose – hydroksyetyloceluloza,
Hydroxyproline – hydroksyprolina,
Potassium Cetyl Phosphate – sól potasowa fosforanu cetylu,
Propanediol – glikol roślinny,
Sodium Pca – sól sodowa kwasu piroglutaminowego,
Dehydroacetic Acid – kwas dehydrooctowy,
Raspberry Ketone – keton malinowy,
Ethylhexylglycerin – etyloheksylogliceryna,
Benzyl Glycol – glikol benzylowy,
Potassium Sorbate – sorbinian potasu,
Sodium Benzoate – benzoensan sodu,
Phenoxyethanol – fenoksyetanol,
Benzyl Alcohol – alkohol benzylowy

Alkohol cetylostearylowy używany jest jako stabilizator emulsji, a także jako składnik konsystencjotwórczy, nadaje kremom i lotionom twardość i konsystencję. Używany w stężeniu 1 – 2% gotowego produktu.
Gliceryna to humektant, nawilża i jest promotorem przenikania innych substancji w głąb naskórka. Wspomaga też działanie konserwujące kosmetyk.
Coco-Caprylate/Caprate to tzw. emolient tłusty, który poprawia konsystencję i wspomaga aplikację produktu.
Niacynamid, witamina B3 działa regulująco na aktywność gruczołów łojowych i wygładzająco na powierzchnię skóry, zmniejsza jej szorstkość, wyrównuje nierówności, przywraca elastyczność. Antyoksydant. Działa rozjaśniająco na skórę.
Olej ze słodkich migdałów to antyoksydant, nawilża, natłuszcza, regeneruje.
Hydrogenated Farnesene to emolient, kondycjonuje skórę, lekki skwalan z trzciny cukrowej, o nie mocno tłustej i jedwabistej konsystencji.
Hydrolizowane białka drożdży to wyciąg z drożdży, najczęściej piwnych, jest to substancja filmotwórcza, zmiękczająca i wygładzająca, hydrofilowa, czyli rozpuszczalna w wodzie, pomaga zatrzymać wodę w naskórku, więc ma działanie nawilżające, zmniejsza działanie drażniące detergentów anionowych w kosmetyku. Polecana dla skóry tłustej i trądzikowej, ponieważ działa bakteriostatycznie. W kosmetykach do włosów działa antystatycznie, czyli niweluje elektryzowanie się włosów.
Propylheptyl Caprylate to substancja aktywna, emolient tzw. tłusty o właściwościach podobnych co silikony, substancja przeciwzmarszczkowa, filmotwórcza, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, przez co pośrednio nawilża, zmiękcza i wygładza skórę i włosy.
Ester kwasu stearynowego i trójpoliglicerolu to emolient tzw. tłusty, substancja myjąca, pianotwórcza, filmotówcza, zmiękcza i wygładza. Emulgator, zapobiega rozwarstwianiu faz, regulator lepkości.
Aminokwasy pszenne mają działanie odżywcze, nawilżające, wzmacniające, ochronne, dodatkowo zmiękczają i wygładzają. Wpływają na powierzchniową elastyczność włosów i skóry, tworząc niewidoczną dla oka powłokę, poprawiają właściwości myjące anionowych detergentów i zmniejszają ich potencjalne działanie drażniące.
Hydrolizowane glikozaminoglikany czyli tzw. GAG, naturalnie występują w naszym organizmie, gromadząc wodę, należą do związków polisacharydowych. Najważniejszym przedstawicielem glikozaminoglikanów jest kwas hialuronowy. Zapewniają odpowiednie warunki do syntezy podstawowych białek: kolagenu i elastyny dzięki związaniu dużej ilości cząsteczek wody w skórze. Działają pośrednio przeciwzmarszczkowo, uelastyczniają, ujędrniają, napinają skórę.
Hialuronian sodu jest pochodną kwasu hialuronowego, która ze względu na swoją budowę chemiczną lepiej rozpuszcza się w wodzie. Posiada też mniejszą cząsteczkę, dlatego ma większą szansę na efektywną poprawę kondycji skóry.
Sodium Hyaluronate Crosspolymer to pochodna hialuronianiu sodu, Substancja silnie higroskopijna, dobrze rozpuszczalna w wodzie, która ma zdolność do trwałego wiązania i zatrzymywania wody z otoczenia, dzięki czemu pełni ona rolę naturalnego rezerwuaru wody w skórze. Zwiększa zawartość wody w warstwie rogowej naskórka, wiążąc wodę w skórze przeciwdziałają jej utracie, dzięki temu skóra staje się nawilżona, napięta i bardziej elastyczna.
Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje.
Olej sojowy to emolient tzw. tłusty, tworzy na powierzchni ochronny, odżywczy film, wygładza, zmiękcza i natłuszcza, jest bogaty w witaminę E, jest antyoksydantem, uelastycznia i przyspiesza regenerację skóry.
Pantenol działa nawilżająco, kojąco i łagodząco.
Kwas poliglukuronowy to polisacharyd,to filmotwórczy humektant, działa nawilżająco.
Lecytyna będąca naturalny emulgatorem, emulsyfikatorem i zagęstnikie, działa odżywczo, nawilżająco, zmiękczająco i wygładzająco, uzupełnia w lipidy spoiwo miedzykomórkowe, także w formie liposomów, dodatkowo jest promotorem przenikania, pomaga innym składnikom wniknąć w głąb naskórka, na skórze początkowo daje uczucie lepkości, po czym wchłania się.
Witamina E to silny antyoksydant, ma silną zdolność przenikania w głąb naskórka, w kosmetyku chroni też przed utlenianiem się olejów.
Hydroksyetyloceluloza zagęszcza produkt, jest regulatorem lepkości, jest niekomedogenna, stabilizuje emulsję i pianę, substancja filmotwórcza, pochłaniająca zapachy, więc może być stosowana między innymi w dezodorantach czy antyperspirantach.
Hydroksyprolina to substancja nawilżająca, odżywcza, wygładzająca i przeciwzmarszczkowa.
Sól potasowa fosforanu cetylu to substancja oczyszczająca, surfakant, pianotwórcza.
Propanediol to alternatywa dla kontrowersyjnego glikolu propylenowego (który jest tańszy, ale pozyskiwany z ropy naftowej), propanediol natomiast jest to glikol roślinny, który nie szkodzi skórze, a wręcz ją chroni i nawilża.
Sól sodowa kwasu piroglutaminowego jest humektantem, nawilża, jest filmotwórczy, zapobiega utraty nadmiernej ilości wody z naskórka, substancja zapobiega krystalizacji na brzegach, przy ujściu opakowania, w produktach do włosów zapobiega elektryzowaniu.
Kwas dehydrooctowy to łagodny konserwant. Zapobiega zepsuciu kosmetyku, chroni przed mikroorganizmami.
Keton malinowy to substancja aktywna, przeciwutleniacz.
Etyloheksylogliceryna to konserwant wzmacniający działanie innych konserwantów w kosmetyku. Jest również humektantem, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów.
Glikol benzylowy należy do grupy alkoholi, to konserwant, składnik zapachowy oraz lepiszcze i rozpuszczalnik dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku
Sorbinian potasu to konserwant.
Benzoensan sodu to konserwant.
Fenoksyetanol to konserwant,
Alkohol benzylowy to konserwant.

DZIAŁANIE

Maska ma bardzo przyjemną konsystencję, nie jest ani za rzadka, ani zbyt gęsta. Łatwo się, wyciska z tubki, łatwo się nakłada, jak bogaty krem, nie spływa z twarzy i dobrze się trzyma powierzchni skóry, można ją równo nałożyć, bez większych prześwitów, jak czasem to bywa przy maskach o zbyt rzadkiej formule. Nie zastyga, częściowo się wchłania, zauważyłam, że najszybciej w miejscach, gdzie moja skóra ma przesuszenia, co jest kolejną kwestią na plus. Równie łatwo się zmywa, jak nałożę jej więcej niż mniej, to chwilkę zajmuje, żeby pozbyć się nadmiaru, ale wystarczą dłonie i chwilka cierpliwości, nic co by się dłużyło. Działanie tej maski też jest ponadprzeciętne. Moim zdaniem większość maseczek nawilżających, robi swoją robotę na bardzo kiepskim, przeciętnym poziomie, natomiast ta maska od razu przynosi ukojenie i ulgę, a po zmyciu twarz jest zdecydowanie bardziej wygładzona, jędrniejsza, bardziej miękka w dotyku, aksamitna, a na skórze nie pozostaje żaden film, tylko czysta skóra. No i nawilża świetnie. Skutków ubocznych brak, nie zapycha mnie. Wracam do niej, zużyłam już 3 opakowania i mam kolejne w zapasie, wypatruję promocji, by zaopatrzyć się w kolejną. Zdecydowanie hit, robi to co obiecuje na bardzo wysokim poziomie. Minus? Taki jak we wszystkich maskach z tej serii – mała pojemność, która przekłada się na małą wydajność.

Recenzja innych maseczek z tej serii od Nacomi:

Polecane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *